Mirasımız

ASSA ABLOY Group, 1994 yılında, kilit ve güvenlik çözümleri alanında iki önde gelen tedarikçinin birleşmesiyle kuruldu: İsveç'ten ASSA ve Finlandiya'dan ABLOY. ASSA ABLOY, o günden bu yana büyüdü ve kapı açılması çözümleri ve geçiş otomasyonu alanında sunduğu ürün ve hizmetleri genişletti. Geçiş Sistemleri bölümü 2006 yılında kuruldu.

ASSA ABLOY Geçiş Sistemleri'nin temelinde, geçiş otomasyonu alanında geniş, engin bir deneyim, uzmanlık ve kanıtlanmış çözümlerin yer aldığı sağlam bir geçmiş bulunmaktadır. ASSA ABLOY ailesi, Besam, Crawford, Albany ve Megadoor gibi dünyaca ünlü global ürün markalarının satın alınmasıyla güvenlik, emniyet ve kullanışlılık açısından endüstri standartlarını belirleyerek önemli başarı ve pazarda tanınma seviyelerine ulaşmıştır.

  • Bu ürün markaları yıllardır, ASSA ABLOY markası ile birlikte istikrarlı biçimde tanıtılmıştır. 2017'den bu yana bu şirketlerin her birinin sağladığı bilgiler ve kaynaklar, ASSA ABLOY markası altında birleştirilmiştir.
  • Besam, 2002 yılında ASSA ABLOY Group’a katıldı. Şirket, sağlık sektörü için otomatik kapıların geliştirilmesiyle 1962 yılında kuruldu; kısa bir süre sonra perakende ve taşımacılık gibi diğer sektörlerde de hizmet vermeye başladı.
  • Crawford, 2011 yılında ASSA ABLOY Group’a katıldı. Crawford, ilk olarak garaj kapıları üretiyordu ve 1950’lerde endüstriyel kapılar ve yükleme rampaları ekipmanlarına odaklanmaya başladı. Uygulama alanları arasında dağıtım, lojistik ve üretim bulunmaktadır.
  • Megadoor, 2011 yılında ASSA ABLOY Group’a katıldı.İlk Megadoor dikey askılı bez kapı, orman ürünleri için bir fırın kapısı olarak 1973 yılında üretildi. Daha sonra madencilik, tersaneler ve havacılık sektörlerine de hizmet verilmeye başlandı.
  • Albany, 2012 yılında ASSA ABLOY Group’a katıldı. Albany, 1968 yılında ilk yüksek hızlı yukarı sarılmalı bez kapıyı piyasaya sürdü. Daha sonra üretim, madencilik ve temiz odalar dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlere yüksek performanslı kapılar üretmeye başladı.